Temelleri 1958 yılında Yusuf Baysal tarafından otomotiv sektörüyle atılan Yusuf Baysal Grup; otomotiv, inşaat, akaryakıt, dayanıklı tüketim, hazır beton, tarım ve sigorta alanlarındaki faaliyetlerine kurumsal ve markalaşma misyonu ile devam etmektedir.

Hizmet vermeye başladığı ilk yıllarda Yusuf Baysal'ın yoğun emekleri ve azmiyle güçlenen Yusuf BAYSAL GRUP, Yusuf Baysal'ın çalışma hayatının ilk gününden itibaren yönetim, personel, mühendisler ve işçiler ile beraber yanyana çalışmasıyla beraber, bu durum YUSUF BAYSAL GRUP'un samimi, güven veren ve kurumsal firma olmasının temellerini atmıştır.

Ticaret hayatına markalar ekleyerek büyüyen YUSUF BAYSAL GRUP, 1974 Yılında Türkiye'nin ilk Renault bayisi ve 1984 Yılında ilk Arçelik bayilerinden olmasının yanı sarı, aktif olarak DACIA, BMC, ISUZU, Mondi, Petrol Ofisi, Total, Moil markalarının bayiliği ile 260 çalışana sahip olarak güvenle hizmet vermektedir.

Yaklaşık yarım yüzyıldır ticari hayatına devam eden YUSUF BAYSAL GRUP, günümüzde Hilmi BAYSAL ve kardeşleri öncülüğünde müşterilerine birçok alanda hizmetin güvenilir adresi olarak yoluna devam etmektedir.